KURBAĞA KURABİYELER

2008-09-19 10:02:00


 
Doğum günün partimizde çocukların seveceği değişik kurabiyeler yapmak istedim yine imdadıma internetteki blogcular yetişti. acemisef.blogspot.com da gördüğüm Kurbağa Kurabiye' leri denedim. Benim kurabiyelerim 9 adet çıktı. Sizler isterseniz, tarifin miktarını arttırabilirsiniz...


Malzemeleri:
 

 150 gr. margarin (oda ısısında beklemiş)
  Yarım su bardağı pudra şekeri
  1,5 su bardağı un
 2 çorba kaşığı kako

Yapılışı;

 Hamuru kakao hariç yoğuralım. Biri diğerinden daha küçük iki parçaya ayıralım. Küçük parça olan hamura kakoyu ekleyelip tekrar yoğuralım. Beyaz hamurdan ceviz büyüklüğünde hamur alıp top şeklinde yuvarlayalım. Elimizde düz bir yerde avuç içi kadar açalım. Kakaolu hamurdan açtığımız hamurun yarısı kadar bir parça alalım. Şekildeki gibi uzunlamasına yuvarlayalım. Beyaz hamurun üzerine koyalım. Beyaz hamuru dikkatlice kapatalım.

İki elimizin arasında yavaşça oval olarak yuvarlıyalım ve birleşim yerlerini kaybadelim. Keskin bir bıçak yardımı ile ön kısmını dikkatlice ağız oluşturmak üzere keselim.

Bacakları oluşturmak içinde şekildeki gibi bıçakla iki yandan kesip hafifçe ayıralım. Sırtına bıçakla kesik atalım.

İki adet boncuk şeker yada damla çikolatayla gözlerini yapalım. Kurbağanın ağız boşluğunun kapanmaması için 1 adet kuru fasulye ile destek yapalım.

180 derecede ısıttığımız fırına kurabiyelerimizi koyup. hemen fırınımızın ısısını 150 dereceye düşürelim. Kurabiyelerin pembeleşmesini beklemeden pişirelim(beyaz un kurabiyesi gibi olacak)

Piştikten sonra kurbağaların ağzındaki fasulyeyi çıkarıp servis yapın.

Afiyet Olsun...


  

4612
0
0
Yorum Yaz